• Slide 1
  • Slide 5
  • Slide 7
  • Slide 6

Agrotutystyka

Bużyski położone są nad jeziorem, które wpływa do rzeki Bug, więc zapraszamy miłośników wędkowania. Jest to także raj dla grzybiarzy oraz miłośników przyrody, gdyż w pobliżu jest 70 hektarów lasów, a nasza okolica to obszar chroniony Natura 2000. Wokół jest pełno saren, dzików, bobrów oraz różnorodność siedlisk ptaków.

 

Kłosówka w Bużyskach to idealne miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Przyjeżdżając do Kłosówki z dziećmi, mogą Państwo zwiedzić nasze gospodarstwo rolne, w którym hodujemy ponad 100 krów mlecznych oraz 40 sztuk cieląt i jałówek. Mleko od nas odbiera jedna z największych mleczarni w Polsce - „Mlekovita”. Nasi goście mogą napić się mleka prosto od krowy czy zjeść jajecznicę z jaj od kur z naszego kurnika.

 

W sąsiedniej miejscowości można kupić tradycyjne wiejskie wędliny oraz sery nadbużańskie. W miejscowości Śledzianów znajduje się hodowla alpak „Alpakowo”, którą warto odwiedzić zwłaszcza z dziećmi. Naszym gościom możemy także zaproponować zwiedzanie okolicy Bryczką.

 

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych naszej okolicy jest największy na Podlasiu spływ kajakowy (500 kajaków), który odbywa się co roku w sierpniu na rzece Bug, na trasie Drohiczyn – Granne. Nasi goście bardzo chętnie odwiedzają Świętą Górę Grabarkę, Górę Zamkową w Drohiczynie, zabytkowe kościoły i katedrę w Drohiczynie, a także „Ziołowy zakątek” w Korycinach.